23 Lut

Jakie maszyny oferuje Palfinger?

Firma Palfinger jest austriackim producentem dźwigów, urządzeń do przeładunków plus maszyn opierających się na układzie hydrauliki siłowej. Historia firmy sięga lat trzydziestych XX wieku. W latach 50-ych firma zaprojektowała własny prototyp żurawia przeznaczonego do przytwierdzenia na podwoziu pojazdu ciężarowego. Aktualnie maszyny Palfinger cieszą się dużym zaufaniem wśród klientów w wielu krajach Europy, a marka jest jednym z liderów w swojej branży. Grupy wchodzące do teamu koncernu Koncern z siedzibą główną w Austrii fabrykuje duży wachlarz maszyn przeładunkowych plus dźwigowych. W skład przedsiębiorstwa wstępuje sporo grup.

Chodzi tu o:

  • PALFINGER (żurawie uniwersalnego stosowania)
  • PALIFT oraz GUIMA (bramowce plus hakowce)
  • EPSILON – żurawie leśne i przemysłowe
  • BISON – podnośniki koszowe
  • PALGATE – burty załadunkowe
  • CRAYLER – wózki widłowe przewoźne

Oferta przedsiębiorstwa

Podstawą oferty firmy Palfinger są żurawie ruchome. Przedsiębiorstwo proponuje także duży dobór żurawi oraz podestów kolejowych. Dodatkową częścią oferty są żurawie nadmorskie a także militarne. Pośród maszyn Palfinger interesanci odnajdą też specjalistyczne żurawie oferowane do prac leśnych i recyklingowych. Tego rodzaju wytrzymałe sprzęty doskonale przystosowane do zadań w skomplikowanych warunkach produkuje zespół Epsilon wchodzący w zestaw koncernu. Dużym zainteresowaniem wśród interesantów cieszą się też żurawie samojezdne Palfinger. Szeroki wybór typowych i współczesnych żurawi z zastosowaniem wielu różniących się mechanizmów oraz rozwiązań a także sterowań jest jednakże tylko częścią oferty koncernu Palfinger. Wśród produkowanych przez to aprobowane austriackie przedsiębiorstwo urządzeń można wyszukać także hakowce oraz bramowce. Dopełnieniem propozycji firmy jest osprzęt roboczy projektowany do żurawi przenośnych.

Serwis maszyn

Serwis Palfinger można znaleźć w ofertach wielu polskich firm, które absorbują się naprawami gwarancyjnymi a także pogwarancyjnymi. Maszyny tej marki są dość popularne, przez co nie winnaś mieć problemu z dostępnością części zamiennych.