16 Lut

Maszyny załadunkowe Hiab

W ofercie firmy Hiab obok rozległej palety żurawi wszechstronnego użytkowania można odnaleźć też maszyny hakowe, linowe i bramowe z grupy MULTILIFT. Zaletą tego rodzaju maszyn załadunkowych jest przede wszystkim to, że jeden samochód ciężarowy może wypełniać parę funkcji dzięki zastosowaniu innych modeli nadwozi i kontenerów. Urządzenia sprzedawane pod marką Hiab to wysoka jakość lidera na globalnych rynkach sprzętu załadunkowego.

Hakowce małe

Małe hakowce Hiab posiadają udźwig 2-7t. Spośród pokrewnego sprzętu dostępnego na rynku, odróżnia je przede wszystkim modułowy system z mechanizmem do przesuwania haka. Urządzenia te posiadają także jednopłytową ramę pośrednią oraz rzadki projekt konstrukcyj podnoszącej. Małe hakowce Hiab można zamontować na samochodach ciężarowych od 3,5-10 ton DMC. Tak wykonany układ pozwala wydajnie załadowywać tudzież rozładowywać produkty.

Wśród proponowanych modeli można wyszukać:

  • XR 2S
  • XR 3S
  • XR 5S
  • XR 7S

Hakowce średnie

Kolejną grupą sprzętów załadunkowych Hiab są hakowce średnie (przeciętne). Ich wartością jest głównie korzystna proporcja masy własnej do udźwigu. W praktyce oznacza to, że te instalowane na samochodach o DCM 12-15t hakowce są lekkie, lecz jednocześnie pozwalają na załadunek i rozładunek naprawdę ciężkich produktów. Towar na samochodach wyposażonych w tego wariantu sprzęty jest zabezpieczony za pomocą zaworów, które instaluje się na siłownikach. Dodatkowym zabezpieczeniem jest mechanizm blokowania w trakcie wywrotu. Problem z ewentualnym działaniem mechanizmów zabezpieczających czy odpowiednim montażem maszyn na autach pomogą rozwiązać przedsiębiorstwa oferujące serwis Hiab.

Hakowce duże

Na autach o DMC od 26 do 32t można zamontować wysokie hakowce Hiab. Chodzi w tym miejscu o modele XR Power. Tego rodzaju sprzęty do wymiany nadwozi posiadają nowoczesny układ kierowania scalający standardowe kierowanie ręczne z samoczynnym oraz opcję dużej prędkości. Powinno się odnieść do tego, że współczesne rozwiązania wymagają serwisowania w uwierzytelnianych punktach oferujących Hiab serwis. Automatyczne układy kierowania są albowiem rozwiązaniem unikatowym na naszym rynku.Na rynku można odnaleźć maszyny z przeróżnymi rodzajami ramion haka (przesuwne, przechylne lub przesuwno-przechylne).

Linowce oraz bramowce

Wśród uniwersalnych maszyn załadunkowych Hiab można odnaleźć też linowce. Są to sprzęty o lekkiej konstrukcji charakteryzujące się wysoką wydajnością. Następną grupą urządzeń są bramowce skonstruowane przede wszystkim z myślą o montowaniu na kontenerach przewożących odpady. Ich wartością jest możliwość podnoszenia oraz przenoszenia kontenerów nad pionowymi przeszkodami.