5 Kwi

Co wskazane jest wiedzieć o żurawiach hydraulicznych Fassi

Jedno z największych przedsiębiorstw na świecie zajmujących się produkcją żurawi hydraulicznych – przedsiębiorstwo Fassi – serie maszyn standardowych poszerza o wiele innowacyjnych rozwiązań. W ofercie możemy znaleźćpartie żurawi Standard, Evolution, Micro, XS, AS, AT. Co pomimo tego powinno się wiedzieć o poszczególnych maszynach? I co maszyny Fassi odróżnia spośród innych propozycyj osiągalnych na rynku?

Jakie systemy sterowania

?Seria żurawi Standard wyposażona jest w dźwignie sterujące, które operator obsługuje z pułapu podłoża. Przedsiębiorstwo proponuje dodatkowo także inne rozwiązania. Na rynku osiągalne są również żurawie z systemami sterowania zamontowanymi na siedziskach tudzież dodatkowych platformach. Nowością są zaś żurawie Fassi zdalnie kierowane. W tego rodzaju układach fabrykant zużył fale bezprzewodowe. Zaletą współczesnego systemu odległego sterowania jest przede wszystkim podwyższenie bezpieczeństwa w ciągu pracy. Równolegle nawigacja z użyciem pilota pozwala bardzo konkretnie dobierać prędkość ruchu całego sprzętu plus dopasowywać ją do ciężkości ekwipunku. Zdalne sterowanie jest więc praktyczne, bezpieczne i naprawdę dokładne.

Udoskonalenie ramion

Kolejnym projektem zaproponowanym przez fabrykanta jest możliwość zaopatrzenia ramion w JIB (bocianek). Tego typu mechanizm można wykorzystać w żurawiach Fassi, które dysponują wieloma ramionami wysuwnymi. System JIB określany popularnie imieniem „bocianka” to po prostu nieduży żuraw, który osadza się na ostatnim ramieniu całej maszyny. W ten sposób można przeciągnąć ramiona żurawia bazowego tudzież przekazywać ekwipunek na wyższe kondygnacje. Takie podejście najczęściej użytkowane jest na placach budowy wysokich budynków wielorodzinnych lub obiektów komercyjnych. Za pomocą „bocianka” zamontowanego na żurawiu hydraulicznym Fassi można podawać półprodukty w miejsca oddalone od granic budynku.

Dobranie służb serwisowych

Warto zwrócić uwagę na to, iż żurawie Fassi wymagają typowego serwisowania. Chodzi tutaj głównie o pielęgnację siłowników hydraulicznych i pojedynczych detalów sprzętu, które eksploatują się w czasie pracy. Serwis Fassi proponuje wiele punktów. Wskazane jest jednakże poszukać autoryzowanego warsztatu specjalizującego się przede wszystkim w naprawach tej włoskiej marki. Za sprawą tego będziemy bowiem mieć gwarancję wysokiej jakości zrealizowanych prac. Uwierzytelniane serwisy mają dodatkowo dobre dojście do części wymiennych.